یکی از بیشترین خواسته های علاقه مندان در حوزه درب ضد سرقت، آموزش نصب آن است. در این مقاله قصد داریم تا به طور جامع آموزش مراحل نصب را بیان کنیم. هزینه نصب درب ضد سرقت بسته به نوع درب و امکانات و مشخصات محل نصب متغییر می باشد. نصاب درب ضد سرقت بسته به اینکه آیا در هنگام نصب درب نیاز به تخریب است یا خیر هزینه را به شما اعلام خواهد نمود. در این مقاله به معرفی مراحل نصب درب ضد سرقت میپردازیم. برای خرید چهارچوب درب پلی وود ، درب ضد آب ، درب ضد سرقت چوبی با فروشگاه اینترنتی حامی درب در تماس باشید.

مراحل نصب درب ضد سرقت

امروزه ایمن ترین راه برای حفظ امنیت خانه ها استفاده از درب ضد سرقت و نصب آن بر روی درب است که طرفداران بسیاری پیدا کرده است. دلیل محبوبیت درب های ضد سرقت این است که در صورت قفل شدن غیر قابل باز کردن می باشند.هم چنین درب های ضد سرقت به گونه ای ساخته شده اند که عایق گرما ، سرما، رطوبت و صدا نیز هستند.

سایز فریم های درب ضد سرقت

ابتدا سایز درب ضد سرقت خود را انتخاب کرده بعد اقدام به ساخت فریم میکنیم.فریم به دو صورت قوطی ۸۰*۴۰ یا ۱۰۰*۴۰ ساخته می شود که  یک سانت بیشتراز سایز درب، طول و عرض باید باد خور داشته باشد تا درب داخل فریم جا بگیرد.

 فریم به سمت راه پله باید نصب شود و هر ۴ سانت قوطی دیده شود وگرنه درب به دیوار پاگرد گیر می کند. جلوی دربها همیشه از پشت درب بزرگتر می باشد و به اصطلاح قاب چهار چوب است اگر پشت تا پشت درب به اندازه ۲۱۰*۱۰۵ هست جلوی درب باید ۲۱۳*۱۱۰ باشد. ابعاد درب ضد سرقت متفاوت  است و بسته به محل مورد نظر باید درب با ابعاد متناسب را انتخاب و خریداری نمایید.

روش های نصب درب ضد سرقت

دو روش برای نصب درب ضد سرقت وجود دارد:

 1. در حین عملیات نصب می توان چهار چوب درب ضد سرقت را بصورت جداگانه نصب نمود در این حالت میبایستی چهار چوب از لنگه جدا شده با مصالح بنایی مانند دوغاب سیمان به دیوار اطراف متصل گردد.
 2.  باید دقت نمود هنگام نصب چهار چوب و دوغاب ریزی با نصب تیرک های چوبی از جمع شدن چهار چوب جلوگیری گردد. در این روش در حین عملیات یک فریم انتظار نصب می گردد. نصب درب ضد سرقت پس از نازک کاری وقبل از لایه رنگ آخر ساختمان انجام میگیرد وطبیعتا چون درب ضد سرقت در پایان کار نصب می شود حفاظت از درب بسیار آسانتر و احتمال آسیب دیدگی آن بسیار کمتر است.

نصب درب ضد سرقت و ضد آب در دیوارهای پارتیشنی

 • قبل از نصب چهارچوب درب ضد سرقت، ابعاد با دقت اندازه‌گیری شود و چهارچوب انتظار با ضد زنگ عایق کنید تا مانع پوسیدگی و دوام بیشتر درب شوید.
 • پس از اطمینان از صحت اندازه‌های چهارچوب انتظار، توصیه می‌شود تا اندازه قطر فریم کنترل کنید تا موجب دویدگی و پیچیدگی چارچوب نشود.
 • چهارچوب انتظار به صورت کامل، شاقول و تراز در محل نصب شود.
 • در مرحله نصب چهارچوب انتظار دقت شود، تا در ادامه مراحل بنایی از حرکت احتمالی آن جلوگیری به عمل آید.
 • چهارچوب انتظار به گونه‌ای نصب شود تا سطح بالایی پاخور فریم با سطح کف نهایی دستگاه پله مماس بوده و پایین تر و یا بالاتر از آن نباشد.
 • پس از اتمام بتن ریزی، گچ کاری و پایان رنگ کاری می توان اقدام به نصب ضد سرقت کرد.

طریقه نصب درب ضد سرقت به روش جوش دادن

 • پس از خارج کردن درب از بسته بندی، بهتر است که درب را  قبل از نصب باز کرده و چند مرتبه قفل و شب بند آن را باز و بسته تا از عملکرد صحیح سیستم قفل اطمینان حاصل کنید.
 • درب را از قسمت پشت درب (قسمتی که باله ندارد) وارد چهارچوب انتظار نموده و آن را کاملا تراز و شاقول کرده و درب را چند مرتبه باز و بسته کنید تا از عملکرد مناسب درب اطمینان حاصل نماییم. سپس درب را از محل سوراخ های تعبیه شده در قسمت داخلی چارچوب با چند خال جوش به صورت موقت و بعد از اطمینان مجدد از تراز و شاقول بودن، موقتا نصب کنید. پس از نصب موقت در صورت درست کار کردن عملیات جوش کامل انجام شود.
 • پس از نصب موقت، اقدام به کنترل صحت عملکرد درب نموده و بعد از اطمینان از عملکرد آن اقدام به جوش دادن کامل اتصال در نظر گرفته شده در چهارچوب درب به چهارچوب انتظار ‌نمایید.

طریقه نصب درب به روش رول بولت

 • می توان از رول بولت و بدون نیاز به جوش و چهارچوب انتظار برای نصب دیوارهای بسیار محکم که از مقاومت کافی و مناسب برای نصب توسط رول بولت را داشته باشد از قبیل دیوارهای بتنی، ۳۵ سانتی متری آجری و یا در صورت استفاده از سفال تیغه ای می ‌بایست حداقل ۱۵ سانتی متر از لبه داخلی فریم را با ملات ماسه سیمان آسترسازی و مقاومت سازی نمایید.
 • برای نصب ابتدا می‌بایست از تراز و شاغول بودن محل نصب و صاف بودن سطوح اطمینان حاصل نمود، سپس درب را پس از خروج از بسته بندی در محل مورد نظر قرار داده و آن‌ را چند مرتبه باز و بسته نموده تا از عملکرد صحیح قفل و لولا اطمینان حاصل شود، آنگاه توسط دریل از درستی محل سوراخ های چهارچوب مطمئن شد و سپس سوراخ کردن دیوار انجام گیرد.
 • پس از تراز کردن ضلع های مختلف چارچوب آن را در محل خود تا انتهای عملیات نصب ثابت نموده و توسط دریل از محل سوراخ های تعبیه شده در چهارچوب مطمئن شوید و سپس اقدام به سوراخ کردن دیوار ‌نمایید.
 • پس از تکمیل سوراخ‌ها مجددا از تراز بودن چهارچوب اطمینان حاصل نموده و اقدام به وارد کردن رول بولت به حفره‌های ایجاد شده ‌نمایید و پیش از ورود رول بولت‌ها توسط یک پیچ گوشتی یا یک میله و چکش رول بولت‌ها را باید تا انتها وارد سوراخ‌ها نموده و سپس توسط آچارهای مخصوص اقدام به مستحکم نمودن پیچ‌های رول بولت‌ها می‌نماییم. توجه داشته باشید که پیچ‌ها باید به صورت تدریجی با یکدیگر محکم شود تا تراز درب به هم نریزد.

خرید چارچوب پلی وود و درب ضد آب در حامی ‌درب

حامی درب در صنعت درب پلی وود خانه، درب ضد آب و چوب پلاست ایران و با تولید روزانه ۵۰۰ لنگه پروفیل درب بزرگترین تولید کننده انبوه درب در کرج با قیمت مناسب، چارچوب از جنس پلی وود و چوب پلاست در خاورمیانه می‌باشد. جهت خرید و اطلاع از قیمت انواع درب چوب پلاست ،  درب بیمارستان ، درب ضد سرقت پلی وود و درب پی وی سی در کرج با فروشگاه اینترنتی حامی درب تماس باشید.

اینستاگرام حامی درب 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *